Obec Harmanec
ObecHarmanec

Ako triediť

ako triediť

skloDo zelených kontajnerov patria:

Nevratné obaly zo skla z alkoholických alebo nealkoholických nápojov, poháre, tabuľové sklo z okien a dverí, sklenené črepy a pod.

Nepatria sem:
Porcelán, keramika, drôtené sklo, autosklo, zrkadlá, TV obrazovky, pozlátené a pokovované sklo alebo technické druhy skla.Vratné fľaše vracajte späť do obchodu

papierDo modrých kontajnerov patria:
Noviny, časopisy, kancelársky papier, reklamné letáky, stlačené krabice, kartóny, papierové obaly, papierové tašky. V malom množstve aj papier s kancelárskymi sponkami alebo skartovaný papier.

Nepatria sem
Väzbové obaly kníh, mokrý, mastný alebo znečistený papier, asfaltový a dechtový papier, použité plienky a hygienické potreby, alobal, celofán a pod.

plastyDo žltých kontajnerov patria:
Neznečistené stlačené alebo zošliapnuté PET fľaše z nápojov, plastové a mikroténové vrecká, baliace fólie, polystyrén, tégliky z jogurtov, obaly z CD, obaly z pracích a čistiacich prostriedkov a kozmetiky.

Nepatria sem:
Mastné obaly so zvyškom potravín, podlahové krytiny, novodurové rúrky, obaly z nebezpečných látok, ako napr. motorových olejov, farieb a pod.

kovyDo kontajnerov určených na zber kovov patria:
Kovové obaly, konzervy, kovové výrobky a súčiastky, alobal, nápojové plechovky.

Nepatria sem:
Kovové obaly kombinované s iným materiálom, napr. tuby z krémov a pást. Mäkké vrecúška, napr. z kávy. Kovové obaly obsahujúce zvyšky nebezpečných látok. Nadrozmerný kovový odpad je potrebné odniesť do zberní kovov, príp. do zberných dvorov.

BRKODo kontanjerov na kuchynský odpad patria:

Zvyšky ovocia a zeleniny, šupky z ich čistenia, pokazené alebo hnilé ovocie a zelenina, kávové a čajové zvyšky, vajcia a vaječné škrupiny, starý chlieb a pečivo, zvyšky jedál, mäso a ryby, mliečne výrobky (bez obalu), potraviny po záruke (bez obalu).

Nepatria sem:

Zelený odpad zo záhrad, triedené zložky komunálneho odpadu, nebezpečné odpady, použité oleje a tuky z domácnosti (vkladá sa do nádob na to určených), plastové / igelitové sáčky a tašky, obaly z jedla a potravín.

Obecný úrad
Harmanec 6

tel.číslo : 048/4198 224

e-maily :
obec@harmanec.sk
starostka@harmanec.sk

Preklad (translations)

Náhodný výber z galérie

EURES

Návštevnosť:

CELKOM:996184

Organizácie

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

dnes, nedeľa 28. 4. 2024